Reklama dźwignią handlu

reklama_dzwignia_handlu_przec_2013-11-17_14-09-20Prowadzenie firmy wiąże się z odpowiednią reklamą. Wśród tradycyjnych form reklamy wyróżniamy takie, jak ulotki, promocje, próbki usług, reklamę radiową, telewizyjną, prasową oraz pod postacią bannerów czy neonów. Jest to tradycyjna i skuteczna reklama, jednak wypierane przez nowoczesne jej formy reklamy internetowej.

Reklama za pośrednictwem portali społecznościowych jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w świecie marketingu internetowego. Może to być wygodna forma reklamy dla osób świadczących usług na mała skalę. Bardzo wielu drobnych przedsiębiorców zakłada fan page na stronie np. facebooka czy instargam i tam reklamuje swoje usługi. Portal społecznosciowy jest doskonałym narzędziem komunikacji z klientami. Jego ogromną zaletą jest fakt, że nie generuje kosztów, jest całkowicie bezpłatny (w przeciwieństwie do profesjonalnej strony internetowej). Na stronie np. facebooka można umieszczać zdjęcia oraz opisy swoich produktów lub usług. Osoby zainteresowane naszą działalnością klikają like i dodają nas do obserwowanych stron. Im więcej like’ów tym większa popularność fan page. Nie jest to forma reklamy przeznaczona na każdego. Duże firmy bardzo często posiadają swój profil na portalu, społecznosciowym, który jest dodatkiem do strony internetowej.

Jeżeli nasza firma jest młoda i nie mamy wystarczających funduszy możemy skorzystać z oferty bezpłatnego adresu internetowego. Nie jest to jednak długotrwałe rozwiązanie. Aby uchodzić za profesjonalną firmę warto zainwestować pieniądze w wykup własnej domeny internetowej. Kiedy wykupimy nasz wirtualny adres musimy wykupić również miejsce na serwerze w Internecie. Ceny najtańszych hostingów rozpoczynają się od 20 złotych miesięcznie. Kolejnym krokiem jest stworzenie strony internetowej. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy możemy skorzystać z usług programisty. Firmowa strona internetowa jest podstawową formą reklamy. Powinny znaleźć się na niej informacje dotyczące adresu, telefonu oraz krótka informacja o firmie oraz produktach lub usługach, które wykonuje. Jeżeli nasza firma posiada dyplomy lub certyfikaty powinniśmy się nimi pochwalić na naszej stronie. Zwiększy to nasz prestiż i zainteresowanie ze strony klientów. Strona internetowa jest wizytówką firmy w sieci. Warto, aby do jej wykonania przyłożyć szczególną uwagę. Powinna posiadać czytelne menu oraz zdjęcia. Ułatwi to poruszanie się po stronie dla potencjalnego klienta.

Reklama internetowa jest skuteczniejsza, ponieważ jednocześnie może wykorzystać dźwięk, obraz oraz tekst. Osoba zainteresowana klika w reklamę i dokładniej zapoznaje się z jej treścią, percepcja jej odbioru odbywa się na wyższym poziomie. Reklama internetowa precyzyjniej dociera do grupy docelowej. Umożliwia natychmiastową reakcję, czyli kupno produktu/usługi. Jest nastawiona na informowanie i lepszą promocję zarówno dużych, jak i małych firm. Jedyną wadą jest ograniczenie jej wielkości, ponieważ strony i wyszukiwarki precyzyjnie określają jej rozmiar.

You may also like...

Dodaj komentarz