Co zrobić, aby być wysoko w Google?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej strony internetowej. Część z takich ludzi chce po prostu dorobić sobie do pensji podstawowej, którą otrzymują w swoim miejscu pracy. Są jednak osoby, które mają jeszcze bardziej ambitne cele. Chcą oni, aby ich portal stanowił jedyne źródło dochodu (musi być zatem bardzo dobry). Motywacje są różne, ale ogólnie cel jest jeden. Każdy właściciel chce być jak najwyżej w Google. Co to dokładnie oznacza? Jeśli szukamy jakichś informacji w Internecie, to korzystamy z wyszukiwarek. Google jest z nich najbardziej popularna. Najczęściej wybieramy pierwsze wyświetlone wyniki. Każdy właściciel strony chce zatem, aby być na samym topie albo chociaż w ścisłej czołówce. Dzięki temu, będzie miał szansę osiągnąć jak największy zasięg przekazywanych treści i dotrzeć do bardzo dużej liczby odbiorców.
Trzeba jednak sobie zdawać sprawę z tego, że nie jest to łatwo osiągnąć. W końcu konkurencja na rynku jest bardzo duża. Praktycznie nie ma branży, w której jest brak takiego wyścigu o klientów i użytkowników. Trzeba zatem mocno napracować się, aby osiągnąć zamierzone efekty. Co zatem warto robić, aby znajdować się wysoko w wyszukiwarkach – a szczególnie w Google? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Za wszystko odpowiada specjalny algorytm. Nie oznacza to jednak, że wszystko jest absolutnie sprawą losową. Trzeba jednak spełnić szereg czynników, aby móc znajdować się na samym szczycie. Najważniejsza jest treść danej strony. Musi być oryginalna i stale aktualizowana. Jeśli kupicie domenę i serwer, po czym całkowicie spasujecie, to nie liczcie, że będziecie na wysokich miejscach w wyszukiwarkach. Powinniście minimum kilka razy w tygodniu dodawać na Waszą stronę nowe posty. Dzięki temu, odwiedzający Was userzy zawsze będą mieli pewność, że przeczytają czy zobaczą coś nowego (jeśli wrzucacie też filmiki). Jeśli zaś rzadko będziecie aktualizować Waszą stronę, to nie macie szans znaleźć się wysoko w wyszukiwarce Google.
Musicie też zadbać o pozycjonowanie Waszej strony na konkretne frazy kluczowe. Jeśli prowadzicie sklep z rowerami, to na taką frazę powinniście wykonywać określone czynności. Dzięki temu, osoby, które będą chciały kupić taki jednoślad, szybko do Was trafią. To oczywiście spowoduje, że błyskawicznie zdobędziecie nową gotówkę. A o to chyba w tym wszystkim chodzi. W tym celu możecie poprosić o pomoc fachowców lub działać sami. Jednym z elementów jest właśnie posiadanie zawsze aktualnych informacji. Teksty muszą być napisane poprawnie pod względem językowym i gramatycznym. Musicie zadbać o dosłownie każdy detal, aby znaleźć się na jak najwyższych miejscach w wyszukiwarkach.
Nie obejdzie się też bez dobrej reklamy. W zależności od posiadanego budżetu musicie wykorzystać wszystkie możliwe kanały. Powinniście mieć konto na kilku portalach społecznościowych, aby trafić do jak największej grupy ludzi. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy jest obecny na takich stronach. Mnóstwo Polaków przesiaduje dużą ilość czasu na Internecie i Wy musicie to wykorzystać. Macie szansę skorzystać z darmowego reklamowania lub też zapłacić za dotarcie do określonej grupy odbiorców. Wszystko zależy od Was. Powinniście też wykorzystywać alternatywne formy reklamowania swojej strony w sieci. Dużo też w tym aspekcie zależy od linków. Jeśli macie kilka stron, to możecie wzajemnie do siebie linkować. Macie też szansę wymieniać się banerami z właścicielami innych stron. Wszystko po to, aby trafić do świadomości jak największej grupy ludzi.
Konieczne jest też posiadanie na swoich stronach elementów pozwalających na korzystanie z tabletów, smartfonów itp. Obecnie bardzo dużo osób korzysta z Internetu za pomocą właśnie tych urządzeń elektronicznych. Nowoczesna strona powinna pozwalać na wykonywanie takich czynności. To też ma wpływ na pozycję w wyszukiwarkach. Jeśli Google dostrzeże, że dana lokalizacja nie jest kompatybilna z najbardziej nowoczesnymi urządzeniami elektronicznymi, to na pewno nie odpłaci się za to wysoką pozycją w Internecie.

You may also like...

Dodaj komentarz