Gadżety reklamowe – dlaczego firmy tak chętnie z nich korzystają?

Gadżety reklamowe to niezwykle ważny element kształtowania wizerunku każdej firmy. Nie tylko pozwalają sprawić, że dane logo czy nazwa zostanie lepiej zapamiętana, ale także umożliwiają budowanie relacji z otoczeniem. Korzyści płynących z wykorzystywania takiej formy promocji jest naprawdę dużo, dlatego świadomość wszystkich możliwości pozwala zyskać przewagę nad konkurencją.

Jaką rolę pełnią gadżety?
Gadżety reklamowe to oczywiście przede wszystkim niezwykle trwała forma reklamy. Dzięki umieszczeniu logo czy adresu strony internetowej na takich przedmiotach jak pendrive, smycz czy koszulka można mieć pewność, że firma czy usługa zostanie dobrze zapamiętana. Zindywidualizowany charakter gadżetów pozwala odejść od reklamy masowej i trafić do obecnych i potencjalnych klientów, jak również do kontrahentów czy partnerów biznesowych. To sposób na budowanie bezpośrednich relacji, a tym samym jedno z niezwykle skutecznych narzędzi wspierających sprzedaż i pozwalających na zwiększanie rozpoznawalności marki oraz utrwalanie jej pozytywnego wizerunku.

Reklama w życiu codziennym
Dzięki temu, że gadżety reklamowe to przede wszystkim przedmioty używane na co dzień, czy to w pracy, czy poza nią, klient korzystający z upominku reklamowego będzie obcował z marką niemal każdego dnia. Obok reklamy w internecie gadżety reklamowe są najtańszym, a jednocześnie bardzo skutecznym nośnikiem reklamy. Ponadto znajdują szerokie zastosowanie – mogą być upominkiem wręczanym klientowi, partnerowi biznesowemu podczas spotkania, jak również znaleźć zastosowanie na różnych eventach, umożliwiając poszerzenie grona potencjalnych klientów.

Jakie gadżety są najlepsze?
Największą popularnością cieszą się obecnie te gadżety reklamowe, które skupiają w sobie kilka cech. Przede wszystkim muszą być jak najbardziej przydatne, by klient obcował z firmą niemal każdego dnia. Z drugiej strony dzięki praktycznemu zastosowaniu gadżet reklamowy ma także wzbudzać w kliencie pozytywne uczucia. Kolejną kwestią są oczywiście koszty związane z produkcją danego rodzaju gadżetów. Obecnie najlepiej powyższe kryteria spełniają długopisy, smycze, jak również powerbank czy pendrive. Długopisy są przydatne zarówno w biurze, jak i w życiu codziennym, dzięki czemu klient czy kontrahent zabiera je praktycznie wszędzie. Tym samym nie tylko osoba z nich korzystająca będzie utrwalała w pamięci wizerunek firmy, ale istnieje także duża szansa, że wiele osób znajdujących się wokół dostrzeże logo i zapamięta daną firmę. Smycze natomiast mogą okazać się doskonałym prezentem przede wszystkim dla pracowników danej firmy – będą oni mogli zawiesić na nich identyfikatory, a tym samym obcować z logo każdego dnia.

Powerbank i pendrive
Powerbank i pendrive to z kolei rozwiązanie z jednej strony bardzo praktyczne, a z drugiej bardzo wygodne dla firm, gdyż duża, płaska powierzchnia doskonale nadaje się do zamieszczenia logo czy nazwy, a nawet hasła reklamowego. W erze smartfonów baterie wymagają ciągłego ładowania, dlatego wiele osób korzysta z powerbanków. Na pewno taki upominek od firmy nie zostanie więc rzucony w kąt, ale znajdzie praktyczne zastosowanie w życiu codziennym. Podobnie pendrive przyda się zarówno jako nośnik prezentacji, jak i dokumentów, zdjęć czy wielu innych plików.

Nad wpisem pracowaliśmy razem z producentem gadżetów reklamowych – firmą BEWU, prowadzącą także bloga pod adresem https://www.bewu.pl/blog/.

Dodaj komentarz