W internecie siła

Powiadają, że reklama jest dźwignią handlu. I słusznie. Stwierdzenie, że dobry produkt sam się sprzeda niestety nie jest właściwe. Ale przejdźmy do rzeczy. Reklama przybiera rozmaite formy. Wcale nie musi to być wielki plakat na mieście, choć taką reklamę zauważy z pewnością wiele osób. Reklama może mieć formę marketingu szeptanego. Tzn. jeśli ludzie między sobą opowiedzą o danej firmie, usłudze lub towarze. Może mieć formę filmu lub reklamy radiowej, a może mieć też jeszcze inną formę.

Internet to wspaniały wynalazek, który w sposób znaczący poszerzył nasze granice. Dzięki niemu można komunikować się z całym światem. W internecie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, filmów, gier, a nawet reklamy. No właśnie – reklamy. Te ostatnie mogą również mieścić się w internecie. I to w przeróżnych formach. Czasem znajdziemy je oglądając film na YouTube. Ktoś powie, że to jest uciążliwe. Ale właśnie – rzucające się w oczy. Nie sposób przejść obok tego obojętnie. I oto właśnie chodzi. Reklama ma się rzucać w oczy. I jednak przeczyta się o co tam chodzi. Reklama może być zamieszczana na filmach YouTube, a może być zamieszczana w innych miejscach. Na blogach, na popularnych portalach, na serwerach i w wielu innych miejscach. Może mieć również rozmaite formy. Najpopularniejsza forma takiej reklamy to baner. Wyskakuje nam czasem taki pasek z reklamą. Kliknięcie w niego powoduje, że przenosimy się w inne miejsce. Oczywiście w internecie. A tam uzyskamy dokładniejsze informacje na temat reklamowanego produktu.

Ogłaszać możemy się również na portalach, które są w tym celu stworzone. A jednym z nich jest portal OLX, dawniej znany jako tablica. Na tym portalu możemy za darmo ogłaszać się. Zamieszczamy informację tekstową, grafikę oraz inne elementy. Pomocne w stworzeniu reklamy i zachęceniu do swojej oferty grupy ludzi. Możemy tam nawet podać dane kontaktowe.

Reklamy na stronach internetowych obok treści głównej z odsyłaczami to obecnie również standard. Zresztą jest to dosyć podobne do reklam na YouTube tylko, że jest to robione w trochę innej formie. A nie zdarzało Wam się wchodząc na serwis typu Wirtualna Polska trafić na wielką reklamę? I to taką, która nie pozwala przez krótką chwilę korzystać z tego serwisu? Takie coś również się zdarza.

Istnieją jeszcze inne formy reklamy w internecie. Jedną z nich jest rozsyłanie maili o treści reklamowej. Oczywiście wcześniej odbiorca musi wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji o treści handlowej. Tutaj warto o czymś wspomnieć – często sami korzystając z jakiegoś portalu i rejestrując się na nim wyrażamy zgodę na otrzymywanie korespondencji handlowej. Warto na to zwracać uwagę. Dziwimy się potem jakim cudem docierają do nas takie, a nie inne wiadomości. A jednak.

Reklama w internecie ma tę zaletę, że pozwala dotrzeć niemal wszędzie i może ją przeczytać nawet osoba znajdująca się na drugim końcu świata. Internet to medium, które odwiedzamy dosyć często. Stąd też jest spore prawdopodobieństwo, że reklama w internecie zostanie dostrzeżona przez całkiem sporą grupę odbiorców. A przecież na tym nam zależy.

You may also like...

Dodaj komentarz