Wyskakujące grafiki reklamowe

Internet to miejsce wymiany informacji, niekiedy wymiany danych i to różnych, a także miejsce innych atrakcji. Internet to również miejsce, w którym zamieszczamy reklamy. I na co dzień mamy z nimi często do czynienia. Nie zdarzyło Wam się, że wchodziliście na jakąś stronę internetową i nagle wyskoczył Wam pasek z reklamą czegoś? Taka forma reklamy nazywa się banerem. Jest znana i ma wiele odmian. Jest ona dosyć skuteczną formą reklamy. Ale z racji tego, że jest znana nie jest już taka oryginalna. Jest wiele form reklamy dostępnej w sieci.

Reklama, w której grafika i tekst są połączone daje nam najlepsze rezultaty. To zrozumiałe – ona ma być zachęcająca i jednocześnie zwięźle przekazywać informacje. Nikt nie będzie czytał elaboratu zamieszczonego w internecie. Najstarszą i do dziś chętnie stosowaną formą reklamy w internecie jest baner. Przypomina on prostokąt. Taki długi ciągnący się niekiedy od jednego końca ekranu do drugiego. Zwykle widzimy go u góry. Ale czasem występuje w niższych częściach. Baner nie ma być zbyt duży. Chodzi o to, żeby w możliwie małej ilości pamięci zmieścić jak najwięcej informacji. Treści, które mają na celu zachęcenie potencjalnego klienta. Istnieje jeszcze większa wersja banera zwana super-banerem lub billboardem. Może on mieć formę pływającą, rozwijaną. No dobrze, ale mamy tutaj do czynienia z poziomymi reklamami. A gdyby tak coś ustawić w pionie? Istnieje taka pionowa wersja banera, nazywa się ona Skyscraper. Zwykle znajduje się on po prawej stronie. W zasadzie to samo co Billboard tylko, że jest on pionowy.

Ale dostępne są również inne formy reklamy. A jedną z nich jest Floating ad Jest to taka reklama, która porusza się po ekranie. Niekiedy unosi się ona ponad treścią znajdującą się na stronie internetowej. Przeważnie ma ona postać krótkiej animacji. Istnieje również możliwość dołączenia krótkiej muzyki lub dźwięku. Istnieje również reklama, która zmienia tło strony, która jest aktualnie przez nas przeglądana. Tapeta ta zawiera jakieś oznaczenie dotyczące reklamowanej firmy, logo lub coś innego. Istnieje również reklama video. Przypomina trochę baner z widocznym na nim filmem. Istnieje jeszcze wiele form reklamy będących swoistym pokazem multimedialnym. Reklama w internecie może pojawić się zawsze i wszędzie oczarowując nas dźwiękiem, grafiką, muzyką, niekiedy animacją lub klipem wideo albo jeszcze innymi formami. Metod jest wiele. Możliwości współczesnej techniki powodują, że reklamodawców ogranicza jedynie fantazja. A tak są oni w stanie zrobić wszystko, aby nas zachęcić. A więc strzeżmy się.

Wykonanie reklamy można komuś zlecić. Przy czym niekiedy płacimy za wykonanie reklamy, a niekiedy za kliknięcia. Zależy od jej formy. Czasami reklama to linki, na które klikamy. Te linki musiał również przygotować ktoś.

Pewnym minusem reklamy w internecie może być fakt, że pojawia się ona zwykle wtedy, kiedy my wchodzimy na jakąś stronę internetową. Ale istnieją również formy, które nie rzucają się w oczy lub które się chowają. Są też takie reklamy, które pokazują nam fragment i zawierają pasek lub ikonę oznaczającą, że możemy ją rozszerzyć i dowiedzieć się czegoś więcej. Tak więc wszystko zależy od pomysłowości tego, kto układa reklamę. Internet stał się medium, w którym również reklama jest wszechobecna, w najróżniejszej formie. I nie raz się na nią natkniemy.

You may also like...

Dodaj komentarz