Pozycjonowanie – o co chodzi i jak zacząć?

search-engine-411105_1280Marketing internetowy jest dzisiaj podstawowym narzędziem reklamy każdej nowoczesnej firmy. No bo nikt raczej nie wyobraża sobie dzisiaj dawać ogłoszeń w lokalnej gazecie, a reklamę na własnym płocie wywieszają sobie jedynie Ci, którzy będą później czerpać radość z jej oglądania. Dzisiaj, jakąkolwiek podstawą funkcjonowania firmy w Internecie, jest jej strona internetowa i obecność w sieci. W zasadzie to tylko nieliczne firmy funkcjonują bez posiadania swojej strony www ale udaje im się to tylko dlatego, że mają jednego kontrahenta dla którego pracują i to im w zupełności wystarczy. Jeżeli jednak firmy chcą zarabiać i pozyskiwać ciągle to nowych klientów to muszą zaprezentować się w Internecie. I to z jak najlepszej strony. Najlepiej z takiej, z której poszukują jej właśnie potencjalni odbiorcy danych dóbr bądź usług.

Ale jak zadbać o to, żeby Nasza firma była jak najlepiej widziana w sieci? To wbrew pozorom nie jest takie trudne, ale oczywiście mało kto posiada wiedzę i umiejętności, żeby zrobić to samemu. Podstawą jest jednak to, żebyśmy mieli świadomość tego, jakie są możliwości, a to już będzie pierwszy krok do absolutnego sukcesu, jakim jest odpowiednie miejsce Waszej firmy w Internecie.

Pozycjonowanie to nic innego jak podnoszenie Waszej strony w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek. Podnoszenie, które jest ciężką i systematyczną pracą, jaką musi wykonać firma która będzie te usługi dla Was wykonywać. Najpierw jednak trzeba mieć dobrą stronę internetową z unikalnymi treściami, i to na tyle dobrymi, żeby było jak tą stronę w wyszukiwarkach podnosić.

Kolejny krok do sukcesu, ale leżący w gestii właścicieli firm, to zastanowienie się nad tym, które frazy kluczowe chcemy pozycjonować. Zastanowienie się nad tym, nad czym Wam naprawdę zależy i co chcecie w tej sieci wypromować. Czy ma być to nazwa waszej firmy, czy może ma to być po prostu jakiś konkretny produkt, który oferujecie. Potem trzeba określić potencjalny rynek Waszych działań, a więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziecie działać lokalnie czy globalnie.

Znając odpowiedzi na te wszystkie pytania najlepiej jest udać się do agencji interaktywnej bądź marketingu interaktywnego i skonsultować te wszystkie swoje przemyślenia z profesjonalistami znającymi się na reklamie w Internecie. Na podstawie tego, jakie są Wasze potrzeby, marketingowcy zaplanują odpowiednie działania mające na celu poprawę wizerunku Waszej strony w sieci. I właśnie jednym z tych działań będzie również pozycjonowanie. Pozycjonowanie, ale na konkretne frazy, które są albo będą kluczowe z punktu widzenia Waszego biznesu. A przecież to właśnie Wasz biznes jest dla Was najważniejszy.

Na koniec jeszcze krótko o tym, skąd się wzięła nazwa pozycjonowanie. Jak się można domyśleć, od manipulowania pozycją, a więc poprawianiem pozycji w wyszukiwarkach. Dzisiaj ta usługa jest diametralnie inna aniżeli jeszcze kilka lat temu. Wtedy można było mieć realny wpływ na pozycję strony w wyszukiwarkach. Jako, że niestety, ale one na tym nie zarabiały, to proces bardzo szybko ukrócono. I dzisiaj można zamówić linki sponsorowane, które dadzą natychmiastowy efekt. Ale samo pozycjonowanie jest już szalenie trudnym zadaniem i realizowaniem przez najlepszych.

You may also like...

Dodaj komentarz