Zdobądź klienta w jak najtańszy sposób

Prowadzenie działalności gospodarczej nie należy do najprostszych czynności. Należy się liczyć z każdą wydaną złotówką. Warto odnaleźć w jakiś sposób oszczędności. Istnieją sposoby gdzie można je znaleźć.

Warto zdecydować się na to aby strona działała w sposób dynamiczny. Co może odrzucać klientów na stronie głównej firmy? Przede wszystkim jej działanie – jeśli nie zadziała za szybko to nie będzie tym zachęcać żadnego klienta. Starając się skrócić czas niezbędny na załadowanie strony można w pewien sposób powiększyć konwersję a wynik może być dość widoczny: 15-21%. Co należy rozumieć pod pojęciem optymalnie zoptymalizowanej strony? Tutaj warto nadmienić o tym, że czas ładowania wynosi przeważnie poniżej 2 lub sekund.

Warto się zdecydować na to aby na stronie znalazł się dział o nazwie referencje. To właśnie w tym miejscu można bez większych przeszkód liczyć na miłe słowa od klientów, którzy u nas wykonywali swoje usługi. W taki sposób można uzyskać wiarygodność od wszystkich przyszłych osób, które zamierzają zdecydować się na nasze zlecenia.

Na swojej stronie w odpowiednim miejscu warto zamieścić loga. Można je scharakteryzować na dwie grupy – chodzi tutaj o te, które w różnego rodzaju źródłach medialnych np. radio, prasa lub telewizja. Jeśli chodzi o inny typ to warto tutaj powiedzieć o tym, że można bez większych przeszkód użyć loga klientów, którzy wcześniej wykonali u nas tego rodzaju usługę. Co jednak zrobić kiedy nie mamy zbyt dużego doświadczenia i takie usługi będziemy wykonywać pierwszy raz? Przede wszystkim należy się nastawić na to aby dodać na główną stronę logo jakiejś znanej marki z której korzystamy w naszej codziennej pracy np. Gmail.

Strona główna nie powinna być wypełniona niepotrzebnym contetnem. Jeśli nie prowadzimy bloga a np. sklep internetowy to postarajmy się o to aby na stronie znalazły się jedynie bardzo konkretne informacje. Należy się także postarać o to aby nasz szablon został wykonany przyjaźnie dla użytkownika.

W jaki sposób możesz szybko i efektywnie stworzyć bazę klientów? Po prostu zdecyduj się na to aby swoją stronę odpowiednio zintegrować z Facebookiem. Zastosuj się do praktyki, które stosowane są przez najlepszych. W tym przypadku pomyśl o tym aby przede wszystkim wzorować się na ostatnio bardzo szybko rozwijającej się marce jaką jest Spotify – nie próbowała się tworzyć swojej własnej bazy użytkowników a po prostu wzięła tych najbardziej potrzebnych z Facebooka. Czy jakaś inna duża firma w podobny sposób postąpiła? Oczywiście, że TAK! W tej sytuacji należy także wymienić to, że solidna integracja nastąpiła w przypadku Paypala oraz Ebaya.

Warto odnieść się w jakiś sposób do pojęcia – pętla wiralna. Jak należy go rozumieć? Przede wszystkim należy powiedzieć o tym, że tutaj trzeba przyznać iż np. 5 nowych klientów może wygenerować liczbę nowych, która może wynieść także 5. Warto prześledzić na przykładzie największych marek takich jak np. Skype, Twitter, Facebook.

Ostatnio bardzo dużo firm decyduję się na to aby za pomocą odpowiednich nakładów pieniężnych zdobywać klienta. Jednak jeśli mamy wystarczająco dużo gotówki to bez większych problemów można próbować wykorzystać inne źródła, które w ekonomiczny sposób mogą ułatwić nam zdobycie klienta.

You may also like...

Dodaj komentarz