WordPress adsense

Adsense jako program umożliwiający właścicielom stron internetowych oraz blogów zarabianie dodatkowych pieniędzy, robi się coraz popularniejszy. Nie można się temu dziwić: każdy właściciel strony internetowej bardzo chętnie przyjmuje możliwość zarobienia dodatkowych środków. Warto dodać, że program Adsense jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób prowadzących blogi „wordpressowe”, tzn. poprzez platformę WordPress. W jaki sposób działa program, który można w uproszczeniu nazwać WordPress adsense?

Mechanizm działania jest dość prosty. Wystarczy napisać, że stworzona została specjalna wtyczka dla platformy WordPress, dzięki czemu platforma ta łączy się bardzo szybko z Adsense. Ponieważ blogów prowadzonych poprzez platformę WordPress jest większość (gros prowadzących blogi używa właśnie tej platformy), WordPress adsense jest popularne i coraz popularniejsze. Tym bardziej, że wszystkie czynności związane z funkcjonowaniem programu i łączeniem go z blogiem „wordpressowym” są bardzo łatwe. Nie tylko samo połączenie kont, gdzie wystarczy pobrać wspomnianą wtyczkę. WordPress adsense jest także bardzo łatwe w dalszym obsługiwaniu. Umieszczanie reklam na własnym blogu jest możliwe na kilka sposobów, a każdy z nich jest bardzo prosty dla każdego właściciela bloga.

Otóż aby umieścić reklamę na swoim blogu poprzez WordPress adsense, wystarczy ową reklamę w plikach szablonu podczas ich edycji. Przy tej metodzie umieszczania mogą się owe reklamy znajdować na końcu szablonu lub na jego początku, rzadziej w trakcie artykułu.

Powyższa metoda nie jest jedyną. Nieco bardziej skomplikowaną, ale dającą, jak się wydaje, jeszcze lepszy efekt jeśli chodzi o skuteczność reklamy jest metoda polegająca na wykorzystaniu wtyczki Adsense Deluxe. Trzeba ową wtyczkę pobrać i zainstalować na komputerze. Dlaczego jest to metoda skuteczna? Ponieważ pozwala na estetyczne umieszczanie reklam WordPress adsense w trakcie artykułu, np. w przerwie pomiędzy akapitami. Wydaje się, że taka reklama lepiej zwraca uwagę czytelnika, a dzięki temu więcej czytelników „kliknie” na nią, powodując wzrost naszych zarobków osiąganych dzięki usłudze. Jak widać, warto wysilić się nieco bardziej, by osiągnąć większe zarobki.

WordPress adsense oferuje jednak znacznie więcej niż tylko dodatkowe zarobki. Otóż Można dzięki umieszczaniu odpowiednich reklam – kontekstowych tzn. dopasowanych treścią do treści bloga – bardzo uatrakcyjnić swojego bloga. Można dzięki temu sprawić, że więcej czytelników będzie owego bloga odwiedzało, co w konsekwencji może prowadzić do dalszego wzrostu zarobków oraz do zwiększonej aktywności danego właściciela bloga w przestrzeni internetowej. A to w naturalny sposób prowadzi do popularyzacji internetu w ogóle, a także dalszej popularyzacji marki Google.

Jako taki, program WordPress adsense jest bardzo atrakcyjny dla wszystkich stron, toteż nie można się dziwić, że tego rodzaju możliwości są coraz chętniej wykorzystywane przez prowadzących blogi. Trend ten wydaje się być stały i z całą pewnością będzie się dalej utrzymywał.

You may also like...

Dodaj komentarz