Techniki seo

SEO to inaczej Search-Engine-Optimization czyli sposób na sukces w sieci dzięki osiąganiu wysokich pozycji w wyszukiwarkach. Natomiast techniki SEO to wszystkie te praktyczne i przydatne sposoby na skuteczne pozycjonowanie witryn internetowych. Przy czym silna konkurencja w osiąganiu niezwykle pożądanych i jedynie zapewniających sukces miejsc w czołówce wyników wyszukiwarek sprawia, że techniki SEO są coraz doskonalsze i wyrafinowane. Warunki gry są dyktowane przez same wyszukiwarki, do których zalicza się poza najbardziej popularnym Googlem również Yahoo!, Bing oraz Ask. Według myśli przewodniej tych reguł nie powinno się stosować technik, które szkodzą współkonkurentom i nie są zgodne z zasadami fair playu. Podobnie jak techniki SEO są coraz bardziej dopasowane do aktualnie zmieniających się wymagań marketingowych, tym bardziej wyspecjalizowane są sposoby Google’a na oszustów lub specjalistów stosujących zakazane techniki SEO.

Zgodne z zasadami etycznej konkurencji dopuszczone są techniki SEO, które skupiają się na działaniach On Page czyli optymalizacji samej witryny internetowej w celu wpłynięcia na jej pozycję. Dobrze jest zacząć od prostego i zrozumiałego adresu URL, a potem w trackie budowy i pielęgnacji witryny dbać o poprawną strukturę URL.

Jedną z podstawowych technik jest wybór przemyślanej formuły Snippet: czyli kombinacji tytułu, adresu strony i opisu jej zawartości. To właśnie w tej formie ukazują się pierwsze informacje o witrynie wśród wielu innych wyników. Chwytliwy, dobry tytuł, jak i ciekawy opis zawierający istotne słowa kluczowe przyczynią się skutecznie do nakłonienia użytkownika do wejścia na stronę.

Wartościowy Content to następna ważna kategoria techniki SEO: z jednej strony teksty powinny być pisane językiem przyjaznym, niezbyt skomplikowanym i przedstawiać ciekawe tematy, pozwalające zadowolić gościa strony. Teksty powinna charakteryzować jasna struktura z kilkoma akapitami poprzedzonymi nagłówkami, w taki sposób, żeby całość można było łatwo ogarnąć wzrokiem za jednym razem. Z drugiej strony pewne wymogi i preferencje są odczuwalne ze strony wyszukiwarek, które techniki SEO powinny uwzględnić. Teksty z większą ilością akapitów są np. wyżej cenione przez wyszukiwarki.

Opłacalne okaże się stworzenie przejrzystej i logicznie uporządkowanej mapy witryny: nie tylko pomoże ona odnaleźć stronę i poszczególne tematyczne podstrony robotom wyszukiwarek, ale też z pewnością zostanie pozytywnie dostrzeżona przez użytkowników jako ułatwienie w orientacji. Jeśli dodatkowo zawiera ona przemyślane linki wewnętrzne usprawniające nawigację oraz odnośniki, które są jednocześnie słowami kluczowymi, zadanie SEO zostało poprawnie wykonane. Odnośniki te są bowiem rejestrowane przez wyszukiwarki i w znaczący sposób korzystnie wpływają na miejsce rankingowe. Jeśli są one krótkie, ale znaczące, trafnie sygnalizujące zawartość linka i są na dodatek estetycznie wyróżnione nie tylko są doskonałą mikroskopijną reklamą Contentu w sieci, ale pomagają potem czytelnikowi w szybkim znalezieniu, tego, czego szuka. A czas przecież to pieniądz!

You may also like...

Dodaj komentarz