Tablice z reklamami w sieci

word-cloud-679937_1280Reklama to popularna forma docierania do potencjalnego klienta. Reklamę możemy spotkać praktycznie wszędzie : na słupach, za szybą w sklepie, na murkach, w formie ulotek, w radio, w telewizji oraz w wielu innych miejscach. Reklamę możemy również często spotkać w internecie. Zresztą nie zdarzyło Ci się wchodzić na stronę ulubionego portalu, na którym znajduje się Twoja skrzynka elektroniczna i oczom Twoim ukazała się wielka reklama? Powodując jednocześnie odczuwalne spowolnienie komputera i niemożność wykonania czegokolwiek. Ale jedno jest pewne – taka reklama z pewnością zostanie zauważona.

Internet to bardzo popularne medium. Nie ma się więc co dziwić, że przedsiębiorcy i nie tylko tam właśnie umieszczają swoje reklamy. Zresztą możemy się na nie natknąć praktycznie wszędzie. Na pewno nie raz widzieliście zachęcające buttony reklamowe. No właśnie. Button to nieduża grafika, o rozmiarach 160 x 70 pikseli i rozmiarze do 20 kilobajtów. Istotnym elementem buttonu są jego nieduże rozmiary. Button z założenia ma być mały. Dzięki temu szybko się wczytuje i nie obciąża zbytnio zasobów serwera. W swoim działaniu przypomina on nieco banner. Banner jest większy, zawiera tekst, grafikę i link do strony reklamodawcy. Button działa podobnie, tylko jest mniejszy. Mniejsze rozmiary wiążą się również z mniejszą szansą na to, że ktoś w niego kliknie. Ale coś za coś. Plusem jest to, że nie przeszkadza on w swobodnym przeglądaniu strony internetowej. Jest to istotne, ponieważ czasami reklamy mogą to utrudniać. A efekt może być w tym wypadku odwrotny od zamierzonego.

Banner i button są raczej poziome, jeśli można to tak określić. Generalnie ich szerokość jest większa niż ich wysokość. Ale istnieje również pionowa forma reklamy. A jest nią tzw. Skyscraper. Słowo to po angielsku oznacza wieżowiec. Ale co to ma wspólnego z reklamą? W przeciwieństwie do bannerów skyscraper ma większą wysokość niż szerokość. Jego typowe rozmiary to 120 lub 160 na 600 pikseli. Spotyka się również określenie Wide Skyscraper. Dotyczy to właśnie tego, który ma rozdzielczość 160 na 600 pikseli. Powodem, dla którego pojawiły się one w sieci była chęć efektywniejszego wykorzystania zasobów sieciowych i przebicia się w gąszczu reklam. Taki skyscraper może znajdować się po lewej lub prawej stronie przeglądanej przez nas strony internetowej. My spokojnie przejrzymy jej zawartość, a jak zechcemy to klikniemy na reklamie. I spokojnie sobie ją przejrzymy.

Internet stwarza nam ogromne możliwości jeśli chodzi o dotarcie do potencjalnego klienta. I zaoferowanie mu swoich usług. Reklamy umieszczane są na wielu stronach internetowych. Dostępne w różnej formie. Bannery, buttony oraz skyscrapery to reklamy występujące na pasku. Zawierają grafikę, tekst oraz link do strony internetowej reklamodawcy. Płatność za reklamę dokonuje się na różnych zasadach. Niekiedy płatności dokonujemy za kliknięcie, a niekiedy za sfinalizowanie transakcji. A ponieważ naszym celem jest zwiększenie obrotów przez przyciągnięcie klientów, warto wyłożyć trochę grosza. Reklama tradycyjna również kosztuje. A reklama w internecie może dotrzeć do naprawdę wielu potencjalnych odbiorców.

You may also like...

Dodaj komentarz