Strategia seo

SEO czyli Search-Engine-Optimization jest paletą różnorodnych działań marketingowych w sieci zapewniających korzystną prezencję danej witryny w internecie.

Obserwując dokonujące się zmiany w funkcjonowaniu medium internetu nie trudno o refleksję przypominającą stary dylemat: czy kura, czy jajko było pierwsze? Faktem jest, że wraz z postępującym rozwojem technologii zmieniają się także nasze przyzwyczajenia jako użytkowników komputerów, smartphonów i naturalnie internetu. Nic więc dziwnego, że wraz ze zmieniającymi się regułami wyszukiwarek dla użytkowników i tym bardziej dla właścicieli witryn internetowych, również strategia SEO musi być wciąż na nowo definiowana i wypracowywana.

Jeszcze w 2010 roku każda sensowna strategia SEO obejmowała jako jeden z ważnych celów usilne zabieganie o tworzenie zewnętrznych linków odsyłających do danej witryny. Przy czym decydująca była jedynie ilość, a nie jakość zdobytych linków, gdyż takie było kryterium decydujące o pozycji w rankingu wyszukiwarek. Zaledwie po upływie pięciu lat okazało się, że zwykłe backlinks nie są wystarczające, że tak naprawdę linki, które owocują kliknięciami liczą się i to o nie warto powalczyć. Nie tylko przynoszą one bezpośrednio dochody, ale też mają wpływ na dużo trwalsze, a nawet rosnące miejsce rankingowe. Nowa strategia SEO oznacza więc, że należy skupić wysiłki na odnalezieniu grupy potencjalnych klientów. W tym celu nie obędzie się bez aktywności i promocji na forach i portalach społecznościowych, gdzie w sposób niewymuszony można pozostawiać sygnatury z linkiem.

Idąca z czasem strategia SEO to jeszcze bardziej staranna i przyjazna dla użytkowników struktura oraz co więcej: atrakcyjny design. Według ostatnich badań właśnie te cechy witryn internetowych zostały w sposób szczególny docenione. Przejrzysty podział na kategorie i przemyślany rozkład mapy witryny, które nie zawiodą użytkowników w orientacji, to już niemal standardowo obowiązujące wymagania. Nie od dziś znanym faktem jest, że wartościowa zawartość strony, tzw. Content jest opłacalną na dłuższą metę inwestycją. To przekonanie potwierdziły praktyki ostatnich lat i tak pozostanie na pewno w nowej erze WEB 3, co nowa strategia SEO potwierdzi.

Responsive Content i responsive Design to również strategia SEO – wprawdzie nie całkiem nowa, ale z niezwykłą prędkością ulegająca zmianom i modom, a przez to wymagająca stałej aktualizacji. Rzecz jest o przystosowaniu kształtu witryny dla z każdym dniem rosnącej rzeszy użytkowników korzystających z internetu na smartphonach i tabletach o mniejszej rozdzielczości. Sprytnym rozwiązaniem jest oferowanie specjalnego formatu stron pozbawionego długich i w tym przypadku szybko nużących percepcyjne możliwości tekstów, a nawet przedstawianie dla tych użytkowników tekstów specjalnie skróconych. Responsive Content to doskonałe wyczucie sytuacji i aktualnych potrzeb odbiorców, to godna naśladowania strategia SEO. Skrócony tekst odpowiada także zazwyczaj ograniczonym zasobom czasu do dyspozycji i daje się ponadto w krótszym czasie otworzyć.

You may also like...

Dodaj komentarz