Sprawdzamy nasze adwords

Reklama dźwignią handlu – znamy to powiedzenie. A więc jeśli prowadzimy interes to dbamy o odpowiednią reklamę. W tym celu wykorzystujemy radio, telewizję, ulotki lub internet. Popularną formą reklamy w internecie jest google adwords. Rzecz jest w tym, aby tak ułożyć frazy kluczowe, aby nasza reklama była bardziej zauważalna w sieci. A więc dobieramy frazy kluczowe. Ale przecież za nie trzeba płacić. Warto czasem zrobić test adWords.

Jak możemy zrobić test adWords. Z pomocą przyjdą nam tutaj różne programy dostępne w sieci. Jednym z nich jest Google Analytics. Program ten pozwoli nam poeksperymentować z różnym ustawieniem fraz kluczowych. Następnie zobaczymy jak reagują na nie różne grupy użytkowników. Google Analytics to ciekaw narzędzie, które pomoże nam porównać skuteczność poszczególnych stron dzięki losowym grupom użytkowników. Pozwoli nam określić cel jaki mamy przetestować oraz inne rzeczy. Jak się nim posłużyć aby zrobić dobry test adWords? Mamy jedną stronę internetową. Tworzymy jej kilka kopii różniących się nieco treścią. Chodzi zarówno o grafikę, jak również tekst. Po dokonaniu wszystkich potrzebnych ustawień losowa grupa użytkowników odwiedza jedną z wersji tej strony. Pozostaje tylko poczekać i zobaczyć, na której z tych stron klienci najczęściej dokonywali zamówień. Tak się przeprowadza test adWords za pomocą Google Analytics.

O czym warto pamiętać, kiedy chcemy przeprowadzić test adWords. Należy pamiętać o tym, aby nie sprawdzać własnych reklam w standardowej wyszukiwarce. A dlaczego nie? Przede wszystkim dlatego, że wielokrotne wyszukiwanie własnej reklamy ma wpływ na jej pozycję. Takie praktyki fałszują rzeczywiste wyniki w wyszukiwarkach. A to może mieć wpływ na Click trough rate czyli współczynnik klikalności. Najlepiej więc przetestować popularność swojej reklamy na specjalnie w tym celu stworzonej stronie google. Dostępna jest ona tutaj. Jest to kolejne narzędzie do testowania reklam z adwords. Po wejściu na tę stronę nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wprowadzić słowo kluczowe. Zaś po jego wprowadzeniu podajemy jeszcze domenę Google. Wybieramy język wyświetlania i lokalizację. Lokalizację wybieramy albo z menu, albo poprzez wprowadzenie odpowiednich współrzędnych geograficznych. A potem klikamy na „Podgląd reklam”.

Oczywiście wyżej wymienione nie są jedynymi dostępnymi narzędziami, dzięki którym przeprowadzimy we własnym zakresie test adWords. W internecie jest ich wiele. Nie sposób wymienić wszystkich.

Jeżeli korzystamy z google adwords to nie warto czasem sprawdzić skuteczność naszych fraz. Test adWords robiony od czasu do czasu pozwoli nam dobrać odpowiednie słowa zwiększając efektywność reklamy i pozwalając nam zmniejszyć koszta. Różnorodność narzędzi oraz forów poświęconych tematowi powinna ułatwić nam zadanie. Warto poświęcić chwilkę czasu na przeprowadzenie testu, poeksperymentować z Google Analitycs lub innym programem i wybrać odpowiednią kombinację. Czas to pieniądz. W tym momencie zainwestowany czas może oznaczać większy pieniądz. Warto to przemyśleć.

You may also like...

Dodaj komentarz