SEO podstawą działań marketingowych w internecie

Czym jest seo, którego podstawy powinien znać każdy, kto interesuje się Public Relations w internecie? Seo to skrót od angielskich słów „serach engine optimization” i tłumaczone jest jako optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych bądź po prostu pozycjonowanie. Choć seo podstawy są stałe, to jednak zasady pozycjonowania zmieniają się wraz z rozwojem internetu i zwiększeniem się ilości jego użytkowników. Specjalista powinien więc dbać o pozyskiwanie wciąż najświeższych informacji z tej dziedziny.

Dziś pozytywny PR w Internecie to podstawa dla dobrego funkcjonowania na rynku. Wybierając jakiś produkt, zaglądamy przecież nie tylko na główną stronę interesującej nas firmy. Przeglądamy również różnego rodzaju porównywarki i fora. Użytkownik tego może nie wiedzieć, ale wysoka pozycja firm w sieci, to właśnie zasługa celowego działania i dbania o markę. A profesjonalne firmy, dla których seo podstawy nie są żadną tajemnicą, dbają o odpowiednią reklamę firm w internecie.

Pozycjonowanie stron polega – w najprostszym ujęciu sprawy – na promowaniu danej marki, usługi czy produktu w internecie. Tak, by był łatwy do odnalezienia dla klienta. By to osiągnąć, należy się zastanowić poprzez jakie frazy kluczowe klient będzie wyszukiwał danego produktu: poprzez nazwę firmy, ogólną nazwę produktu czy bardziej konkretnie? To wszystko należy uwzględnić i tworzyć treści wypełnione maksymalnie (a równocześnie brzmiące naturalnie) hasłami kluczowymi. Każdy, kto zna seo podstawy wie, jak ważny jest dobór tych słów. Czasem, by poznać frazy, poprzez które internauci będą nas szukać, przeprowadza się odpowiednie, wstępne badania. Im bardziej złożony produkt, tym bardziej skomplikowane będzie znalezienie tych haseł – słów kluczy.

Na bazie wygenerowania takich haseł opiera się później praca seo copywritera, który opisuje produkty danej firmy, bądź ją samą, umieszczając w tekście odpowiednie frazy. Oczywiście nie chodzi tylko o właściwy opis informacji na stronie firmy, ale również o właściwie opisanie tych treści, które nie są bezpośrednio widoczne przez użytkowników internetu. Copywriter z branży seo podstawy pozycjonowania zna i wie, czemu służą pisane przez niego teksty.

Specjalista z branży seo podstawy budowy naszej marki w Internecie zacznie od kwestii technicznych. Oznacza to uczynienie strony klienta czytelną zarówno dla wyszukiwarek, jak i klientów. Dla wyszukiwarek po to, by nasza strona była widoczna dla użytkowników, a dla klienta z jeszcze oczywistszych powodów – by przejrzystość naszej oferty zachęcała go do skorzystania z niej. Poza tym znając seo podstawy wiemy, że istotą są dobrze dobrane i rozmieszczone na stronie słowa kluczowe, odpowiednie nagłówki, opisy, czytelne odnośniki i wyróżniki ważniejszych treści.

Etyczne pozycjonowanie to seo podstawy i zakładają one, że treści zamieszczane w internecie są prawdziwe, że nie umieszcza się sztucznie jak największej ilości słów kluczowych i się ich nie ukrywa (takie nieprofesjonalne działania są nawet przez wyszukiwarki ignorowane, to znaczy, ze takie strony się dyskwalifikuje).

You may also like...

Dodaj komentarz