Reklama i marketing internetowy- rodzaje

Play Blocks

Play Blocks

Reklama internetowa to jestem z działów w tej kategorii ale również dzieli się na rodzaje. Istnieją różne sposoby na pozyskanie klientów. Historia reklamy internetowej jest stosunkowo krótka ale historia reklamy w ogóle wskazuje na to, że jej prawdziwy rozwój rozpoczął się w latach sześćdziesiątych. Wtedy to Volkswagen zapoznał swoich konsumentów ze swoim nowym dziełek którym był, tak zwany, kultowy „garbus”. Pod zdjęciem samochodu widniał przewrotny podpis „lemon” który w kulturze amerykańskiej oznaczał kogoś śmiesznego, nieatrakcyjnego. Był to początek inteligentnej reklamy, która wpływa nie tylko na wyobraźnie ale docenia odbiorcę wchodząc z nim, w swego rodzaju, flirt. To wydarzenie zrewolucjonizowało myślenie reklamie i podniosło jej rangę. Volkswagen osiągał sukces swoją kampanią a garbus do dziś jest pożądany. Jego zaczyna rosnąć wraz z wiekiem samochodu i powoli staje się on modelek kolekcjonerskim.

Często występująca w marketingu jest reklama porównawcza. Legalna w Polsce od kilku lat obwarowana jest jednak konkretnymi przepisami dotyczącymi jej charakteru. To dość śliska płaszczyzna ponieważ łatwo jest przekroczyć granice. Reklama ta ma w sposób rzetelny porównywać dwa podobne towary różnych firm. Według prawnych wytycznych reklama ta ma:  W sposób obiektywny porównuje jedną lub kilka istotnych, charakterystycznych, sprawdzalnych i typowych cech tych towarów i usług, do których może należeć także cena; przy czym- nie jest reklamą wprowadzającą w błąd. Jest to typ reklamy często spotykany w telewizji.

Marketing partyzancki inaczej określany jako marketing wirusowy to dość nowy sposób na reklamę. Reklama partyzancka opiera swoje działanie na wywoływaniu lekkiego wstrząsu w konsumencie bez względu na to jakie ma zainteresowania i preferencje. Reklama nie ma na celu zapoznanie z ofertą producenta lecz chodzi o to by zostać zauważonym i zapamiętanym. Taka forma marketingu poprzez społeczne oryginalny pomysł na poruszenie konkretnej tematyki w sposób humorystyczny, drastyczny, kontrowersyjny. Na tej podstawie ma zostać zbudowana emocjonalna więź między konsumentem a producentem. Dzięki temu zapragnie on identyfikować się z produktami danej firmy ponieważ będzie to dla niego również sposób na wyrażenie siebie. Jest to tania forma reklamy która wymaga jednak dobrego pomysłu i znalezienia słabego punktu w emocjach odbiorcy.

Marketing relacji to absolutny standard w dzisiejszej reklamie. W myśl tej strategii konsument nie jest częścią zbiorowości ale traktuje się go jak indywidualna jednostkę. Producent docenia swojego klienta i tworzy z  nim więź poprzez indywidualne podejście. Dzięki temu konsument jest włączony w proces powstawania produktu i ma szanse mówić o sowich potrzebach, które są ważnym kryterium w kształtowaniu marki. Dziś, producentom którzy opierają swoją strategie reklamowa na marketingu relacji, chcą trafić do serc swoich konsumentów tak aby stworzyć z nimi silną więź chociażby z tego powodu, że koszty pozyskania nowego klienta znacznie przewyższają koszty utrzymania go na stałe. Dla konsumenta jest to chyba najbardziej atrakcyjna forma marketingu ponieważ daje mu poczucie bezpieczeństwa i pozwala wypowiedzieć się na tego jego potrzeb. Wiadomo, że przywiązujemy się do kogoś kto potrafi nas wysłuchać i liczy się z naszymi pragnieniami.

You may also like...

Dodaj komentarz