Recenzowanie słów adWords

Reklama – oto coś, co pozwala nam dotrzeć z naszą ofertą do szerokiego grona odbiorców. Oto coś, dzięki czemu zostaniemy zauważeni, a nasze towary i usługi przyciągną rzeszę klientów. Reklama ma różne formy i nośniki. W celach reklamowych wykorzystujemy ulotki, radio, telewizję, a nawet internet. W tym celu często wykorzystujemy popularne adwords. Zabawa z adwords polega na takim dobraniu słów kluczowych, aby nasza reklama była dostrzegalna w wynikach wyszukiwania google. Dobranie takiego zestawu słów nie jest łatwe, a dobieranie fraz jest skomplikowane. Oczywiście z pomocą przychodzą nam przeróżne narzędzia testujące frazy. Ale to nie wszystko. Czy jest coś jeszcze co może nam dopomóc w skutecznej reklamie? Z pomocą nam przyjdzie recenzja adWords.

Na szczęście recenzja adWords jest rzeczą możliwą. A wszystko dzięki firmie google. Firma ta wprowadziła w reklamach Adwords pewną funkcję. Jest to przycisk +1. Rzecz polega na tym, że obok reklam pojawia się charakterystyczny przycisk. Jest to +1 w prostokątnej obwódce. Obok niego jest lupa. A co taki przycisk powoduje? Wyobraźmy sobie, że ktoś skorzystał z naszych usług. I był z nich zadowolony. W pewnym momencie przeszukuje on sieć internet i natrafia na reklamę naszego przedsiębiorstwa. Ponieważ jest zadowolony z naszych usług, klika+1. I tym sposobem poleca on daną usługę innym osobom. A ten plus jeden to jest plus jeden dla nas. Jest to dodatkowa reklama, bonus, który raczej nam dopomoże.

Recenzja adWords za pomocą przycisku +1 to coś podobnego do „lajków” na popularnym portalu społecznościowym Facebook. Jeżeli lubimy usługę oferowaną przez konkretną firmę to klikamy plus jeden. Pobodnie jak kliknięcie ”like” na wyżej wspomnianym portalu społecznościowym.

Recenzja adWords przybiera różne formy. Razem z reklamami możliwe jest wyświetlanie ocen sprzedawców. Taka funkcja jest automatycznym rozszerzeniem. Polega ona na wystawianiu ocen poszczególnym reklamodawcom w internecie. Użytkownik, który wyszukuje w internecie informacji o firmie i trafia na jej reklamę dowiaduje się czegoś od niej. Pozytywne recenzje dalej wpływają na wizerunek firmy. Ponadto pozwala ona na nawiązanie wielu ciekawych kontaktów handlowych. Oceny usługobiorców widoczne są obok reklam adWords.

Oczywiście nie jest to jedyny rodzaj recenzji adWords. Są jeszcze inne rodzaje. Nie sposób jednak wymienić wszystkich. Ponadto google ogłosiło wdrożenie Product Reviews Program. To coś co ma zapewniać dostęp do wyczerpujących recenzji dotyczących towarów i usług.

Recenzja adWords to coś, co jest przydatne. Pozwala nam zorientować się, które usługi, kryjące się za konkretnymi słowami adWords są godne uwagi. Jest to także plus dla osób, które się reklamują. Jeżeli prowadzimy jakąś działalność i umieścimy reklamę w sieci internet, recenzja adWords jest czymś co może nam pomóc. Oceny zadowolonych klientów to coś, co może poprawić naszą pozycję na rynki. A to może nam pomóc w dotarciu do wielu nowych klientów i ekspansję naszej działalności. Będziemy w stanie nawiązać nowe kontakty handlowe. Internet to potężne narzędzie. Warto nauczyć się z niego korzystać.

You may also like...

Dodaj komentarz