Obecność firmy w sieci

pobrany plik (16)Dla firm zajmujących się promowaniem firm, usług i produktów w sieci, najważniejsze jest umiejętne rozwijanie się wraz z trendami rynkowymi. To bardzo ważne, ponieważ w świecie globalnego Internetu trendy zmieniają się nawet nie raz do roku, a kilkanaście razy w ciągu sezonu i tylko pozostawanie w kontakcie z tymi nowymi modami pozwala na odpowiednie wykorzystywanie potencjału sieci. A potencjał sieci jest kolosalny i w aspekcie wykorzystywanie reklamy w Internecie wciąż nie uświadomiono sobie całkowicie, jak bardzo zmieniły się zasady gry reklamowej od kiedy Internet stał się tak potężnym i wpływowym medium. O sile Internetu nie trzeba już dzisiaj nikogo przekonywać – nawet największe marki świata boją się bojkotu ze strony grupki niezadowolonych Internautów, gdyż ich słuszne oburzenie na jakieś jednostkowe wydarzenie może natychmiast zyskać zgodnie z zasadą kuli śniegowej na rozmiarach i zniszczyć reputację korporacji.

Pozostawanie w dobrych relacjach i skuteczny PR stał się za sprawą Internetu dużo trudniejszym i złożonym procesem, opartym na wielu kanałach komunikacji i narzędziach wymiany informacji, ale jednocześnie w rękach sprawnych ekspertów od promocji i wizerunku możliwe stało się kreowanie stylu życia Internautów. Moda na konkretny sposób ubierania się czy nawet robienie sobie zdjęć w określony sposób, jest w stanie w kilka miesięcy urosnąć od rangi jednostkowych przypadków do prawdziwego globalnego trendu. Niekiedy coś, co zaczyna się w sieci niewinnym pomysłem, szybko zostaje podchwycone przez kolejnych użytkowników na świecie, a wraz z ich wygłupami pojawiają się firmy sprzedające ubrania czy akcesoria wyłącznie nawiązujące do tego nowego trendu. W efekcie, obecność w Internecie i umiejętność wykorzystania nagłych motywów popularnych i masowej symboliki, daje ogromną przewagę nad konkurentami.

Niestety, w świecie globalnego Internetu odnaleźć się nie jest tak łatwo z kilku powodów – prowadzenie aktywnej działalności na wszystkich frontach jest bardzo kosztowne i angażuje ogromną liczbę pracowników. Dzisiaj reklama w sieci nie może ograniczać się wyłącznie do pozycjonowania witryny czy regularnego odświeżania tła w sklepie elektronicznym. To obowiązek pozostawiania w kontakcie ze swoimi aktualnymi i potencjalnymi odbiorcami wszędzie tam, gdzie aktualnie się oni znajdują. A to oznacza konieczność prowadzenia dziesiątek lub setek firmowych oficjalnych profili na najróżniejszych portalach i zamieszczanie czy to filmów, materiałów prasowych czy fotografii, które wśród milionów plików od zwykłych użytkowników utrwalać będą pozycję i wizerunek marki oraz informować o tym, co dzieje się w organizacji. To podstawy nowego marketingu, który zakłada natychmiastowe wcielanie nowych narzędzi i mechanizmów promocyjnych tak szybko, jak to tylko możliwe i w sposób jak najbardziej dyskretny, by nie wszyscy użytkownicy sieci natychmiast zorientowali się w tym, iż sami czynnie biorą udział w promowaniu danej marki, osoby, produktu, usługi, wydarzenia albo miejsca.

You may also like...

Dodaj komentarz