Nowoczesny nośnik reklamy

times-square-336508_1280Powiadają, że reklama jest dźwignią handlu. I coś w tym powiedzeniu jest. Reklama pozwala nam dotrzeć do potencjalnego klienta. A przede wszystkim sprawia ona, że stajemy się widoczni. To dzięki niej nasza firma może zostać dostrzeżona w różnych miejscach. Ale jaki nośnik reklamy wybrać? Reklama może być w gazecie, w telewizji, na ulotkach. Reklama może przybierać różne formy. Ciekawym rozwiązaniem jest reklama znajdująca się w internecie. Internet to dosyć popularne medium. I dlatego warto się nim zainteresować.

Jest wiele serwisów w internecie, na których możemy zamieścić naszą reklamę. Co więcej reklama może mieć przeróżną formę. To nie musi być tylko zwykła strona internetowa. Ale jeżeli już zdecydujemy się na nią, warto podejść do sprawy profesjonalnie. Dobrze wykonana strona internetowa może przykuć uwagę niejednego potencjalnego klienta. Liczy się wrażenie, wrażenie estetyczne i ogólne. Strona powinna być zorganizowana w sposób czytelny, a jednocześnie umożliwiający uzyskanie wszystkich niezbędnych informacji.

Reklama w postaci strony internetowej to jedna z form reklamy. Ale są jeszcze inne. Ciekawą formą reklamy jest baner. Ten dosyć stary rodzaj reklamy wciąż cieszy się wysoką popularnością. Zresztą na pewno nie raz natknęliśmy się na baner. Jeżeli wchodzimy na stronę internetową to czasami pojawia nam się prostokątne pole. Pole to zawiera tekst, grafikę, a także link do innej strony internetowej. Taka forma reklamy ma pewną zaletę – nie sposób jej pominąć. Minusem banerów jest ich rozmiar. Niestety, rozdzielczość to maksymalnie 468×60 pikseli. A całość może zajmować najwyżej 15kB pamięci.

Banery są wciąż bardzo popularne. Problem w tym, że ich rozmiary są niewielkie. Ale są inne, większe formy reklamy, które bardzo przypominają banery. Są to różnego rodzaju billboardy czy też mega-banery. Ale na tym wcale nie koniec. Z myślą o bardziej wymagających opracowane zostały super-banery. Ostatnimi czasy ta właśnie forma reklamy stała się bardzo popularna. Widoczna jest w górnej części serwisu internetowego.

Baner w takiej czy innej formie to popularna forma reklamy. Jego istotną zaletą jest to, że rzuca się on w oczy. Pojawia się on wtedy, kiedy my wchodzimy na jakąś stronę internetową. Dlatego jest on często wykorzystywane. Ciekawą formą reklamy nawiązującą do banera jest reklama video. W prostokącie, podobnym do tego jaki mamy w przypadku banera, widoczne są filmiki. Ten rodzaj reklamy możemy często zobaczyć w telewizji. Ale można go również wykorzystać w reklamie internetowej.

Internet to potężne medium. Umieszczenie reklamy w internecie to dobre rozwiązanie. Wyobraźmy sobie pojawiający się na często odwiedzanych stronach internetowych baner z reklamujący naszą firmę. Baner ten prezentuje się efektownie, zachęca do kliknięcia. A po kliknięciu internauta przenosi się na stronę internetową, na której znajduje się nasza firma. I tak oto potencjalny klient obejrzy naszą ofertę. A może nawet poświęci więcej czasu, aby przyjrzeć się nam. Jeżeli tak to będzie dobrze.

You may also like...

Dodaj komentarz