Ciekawe formy reklamy w internecie

blog-793047_1280Internet to potężne medium. Różne strony internetowe, takie jak serwisy informacyjne, Wirtualna Polska, strony uczelni, portale społecznościowe, blogi są odwiedzane przez tysiące, jeśli nie miliony użytkowników. Niektóre strony są bardzo popularne. Oprócz treści ściśle związanych z tematyką strony znajdziemy tam również inne informacje. Takie jak na przykład reklamy. Na pewno nie raz drażniły nas one. No właśnie – drażniły. Oznacza to, że nie dało się przejść obok nich obojętnie. I chociaż reklama wcale nie musi być uciążliwa, to jednak reklamy zamieszczana na tychże stronach są dostrzegalne.

Kiedy wejdziemy na blogi internetowe, poświęcone interesującej nas tematyce, to zobaczymy tam również reklamy. Cóż reklama w dzisiejszych czasach jest wszechobecna. Reklama na blogach ma przeróżną formę, wykorzystywana jest tam zarówno grafika, jak również tekst. Jedna z form reklamy, jaką można umieścić na blogu to tzw. linki sponsorowane. Przeważnie mają one formę tekstów. Widoczne są obok i ponad wynikami wyszukiwanie w naszej przeglądarce. Na pewno nie raz widzieliście je wpisując w Google jakieś frazy. W przypadku linków sponsorowanych istotnym elementem są słowa kluczowe. To one decydują o tym, czy trafimy na dany link sponsorowany, czy też nie. Warto wspomnieć o płatności w przypadku takiej formy reklamy. Opłata pobierana jest za kliknięcie i wejście na stronę internetową, do której link reklamowy się odnosi. Taka forma płatności nosi nazwę Cost per Click, w skrócie CPC.

Na blogu możemy również umieścić reklamę w formie graficznej. Widoczna jest ona na bocznym pasku odwiedzanego przez nas bloga. Jest ona nieduża, jej typowe wymiary to 125 na 125 pikseli. Na takiej stronie internetowej może ich być sporo. Na blogu mogą również znajdować się bannery reklamowe oraz inne, wizualne formy reklamy. Ponadto na blogach mogą również być widoczne reklamy multimedialne. Jest wiele możliwości zwrócenia na siebie uwagi w internecie.

Inna forma reklamy, znana i dosyć stara to wyskakujące okna, po angielsku pop-up windows. Ich zasada działania polega na tym, ze jeśli wchodzimy na określoną stronę internetową to oczom naszym ukazuje się reklama. Forma popularna zwłaszcza pod koniec XX wieku. Warto wspomnieć o skryptach do przeglądarek blokujących wyskakujące okienka. Taka forma reklamy bywała uciążliwa. W dodatku często utrudniała przeglądanie zawartości strony internetowej.

Reklama w internecie ma swoje zalety. Popularne witryny internetowe są odwiedzane niekiedy przez tysiące użytkowników. A nawet miliony. A więc jest szansa na to, że ktoś zauważy naszą reklamę. A wiele z nich zawiera linki do naszych stron internetowych. Płatność odbywa się na różnych zasadach. Niekiedy płacimy za kliknięcie, a niekiedy dopiero po sfinalizowaniu transakcji. Warto jeszcze pamiętać o zawartości naszych stron internetowych. Chodzi tutaj zarówno o grafikę, jak również samą treść. One nie tylko mają rzucać się w oczy. Odpowiedni dobór słów kluczowych spowoduje, że będzie można łatwiej je znaleźć w internecie. I to należy wziąć pod uwagę.

You may also like...

Dodaj komentarz